Kuvaus
RecoveryAir Compression Sleeve eli palautumishiha on suunniteltu erityisesti antamaan kohdennettua, kliinisesti todistettua pneumaattista puristusta käsivarren lihaksille. Hiha puristaa alhaalta ylöspäin eli kädestä olkapäähän, lisäten verenkiertoa ja vähentäen kipua nopeasti, turvallisesti ja tehokkaasti. Kätisyyden vaihtoon ei tarvita lisäosia, hiha sopii käytettäväksi molemmissa käsissä.
Tuotteesta on ollut apua myös rinnanpoistoleikkauksen (mastektomia) jälkeisen, imusolmukkeiden poistosta johtuvan, turvotuksen hoidossa.
Rinnanpoisto eli mastektomia on kirurginen toimenpide, jossa poistetaan toinen tai molemmat rinnoista. Rinnanpoistoa käytetään useimmiten rintasyövän hoitokeinona, mutta harvemmissa tapauksissa leikkaus voidaan tehdä ennalta ehkäisevästi naisille, joilla on erittäin korkea riski sairastua rintasyöpään.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.